• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Документи для будівельного паспорту.

Сукупність документів на будівельний паспорт може територіально відрізнятися, наприклад місті Київ існує містобудівний кадастр у якому можна відслідковувати: лінії регулювання забудови, червоні лінії. З самого початку при будівництві будинку на новій земельній ділянці, встановлюються межі в натурі, щоб розуміти які відступи потрібно роботи від сусідніх земельних ділянок або побудов. Наступний етап полягає в плануванні розміщення забудови, що відображається в схематичному плані, який є частиною будівельного паспорту. В свою чергу забудова має відповідати містобудівній документації й будуватися за визначеними намірами. Тому збирається перелік документів для будівельного паспорту:

1) Нотаріально завірені правоустановчі документи на земельну ділянку.

2) Схематичний план забудови.

3) Фасади будинку.

4) Викопіювання з генерального плану забудови населеного пункту.

5) Схема забудови земельної ділянки в М 1:500

6) Кадастровий план земельної ділянки з витягом з ДЗК.

7) Присвоєння будівельної адреси (до 1 місяця, необхідна сесія ОМС)

8) Сплачені послуги місцевого органа або РДА.

9) План поверху, одного з поверхів.

10) Нотаріальна копія довіреності на представництво інтересів.


Що таке будівельний паспорт й строк дії.

Будівельний паспорт - це основний дозвільний документ для легального початку будівництва будинків до 300 кв.м, а з 1 січня 2019 року будинків до 500 кв.м.- але не виключається сплата пайової участі, на земельних ділянках для будівництва житлових будинків згідно з ДК 018-2000 (присадибних) 1110.1 (1110,3) , дачного будівництва 1110.4, ведення садівництва 1110.4. Строк дії будівельного паспорту не визначається, але апелюючи до логіки зрозуміло, що до поки актуальний генеральний й детальний план, план зонування- на підставі якого він розроблений, будівельний паспорт ніхто не відмінить, також зверніть увагу, що наявний лише будівельний паспорт протягом довгого періоду без повної процедури узаконення будинку може стати таким що не буде відповідати містобудівній документації. Наприклад нам відомі ситуації в місті Київ, де плануються роз'їзди з Воскресенського місту, які проходять по забудованим земельним ділянкам, тому земельні ділянки без будівельних паспортів їх вже не отримають, оскільки змінена містобудівна документація, яка має в планах розміщення дороги. Будь-які зміни в забудові земельної ділянки, після отримання будівельного паспорту, мають вноситися до нього. Наміри забудови у будівельному паспорті мають відповідати в межах населеного пункту- містобудівній документації на місцевому рівні: генеральному плану, плану зонування, а поза межами населеного пункту: детальному плану території, планувальним рішенням проектів садівничих та дачних товариств, й саме головне- Державним будівельним нормам. Забудовник, за своїм особистим бажанням, може замовити ПРОЕКТ на підставі будівельного паспорту, при цьому непотрібно отримувати для проектування містобудівні умови та обмеження, але часто люди не розуміються й замовлють проект за рекомендаціями чи то "фахових", чи просто безсовістних людей, якими орудує нажива, ці самі особи узаконюють будинок без будівельного паспорту- відсутність якого на вже введений в експлуатацію будинок, право власності на який зареєстровано в установленому порядку- призводить до наслідків- неможливо проводити реконструкцію, добудову, побудову нових господарських будівель на земельній ділянці. Тому будь-які будівельні дії зумовлюють адміністративну відповідальність власника будинку. Оскільки необхідно при новому будівництві вносити зміни спочатку в будівельний паспорт, повідомлення та декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Наявність будівельного паспорту обов'язкова для всіх будинків на які оформленні документи, навіть побудованих в часи УРСР.


Куди потрібно звертатися, щоб отримати будівельний паспорт.

Щоб отримати будівельний паспорт, потрібно звертатися в відділ містобудівної діяльності органу місцевого самоврядування, або, якщо не створений, то до відповідного відділу РДА, наприклад в місті Київ при КМДА створений спеціальний відділ, що займається цими питаннями. Згідно з ст. 27 Закону України ''Про регулювання містобудівної діяльності'' будівельний паспорт отримується протягом 10 днів та на безоплатній основі. Часто, дані ограни не дотримуються термінів виконання. Також дуже важливо перевірити будівельний паспорт на наявність помилок, наприклад хоч 1 помилка у кадастровому номері, фамілії забудовника та інших суттєвих даних призводить до патової ситуації, коли будівельний паспорт є, але він не відноситься до даного будинку чи особи- забудовника. Як наслідок замовник отримує будівельний паспорт у формі книги формату а4, який включає:

1. Подану попередньо документацію.

2. Титульну сторінку, яка зображена на фото нижче.

3. Пам'ятку забудовника.

4. Оригінал нотаріальної згоди сусіда або співвласника земельної ділянки.

Підставою для відмови у видачі будівельного паспорту є: подача неповного пакету документів, зазначення недостовірних даних, або документів не в установленій формі, невідповідних містобудівній документації. Загалом орієнтований час для отримання будівельного паспорту, без присвоєння будівельної адреси, без необхідності отримання нотаріальних згод співвласників земельної ділянки на забудову, без отримання нотаріальної згоди власників сусідніх земельних ділянок (якщо є побудови по межі, або лінія забудови розташована менше ніж 2 метри до межі) складає близько 12-14 робочих днів й для міста Київ до 16 днів.


 Приклад будівельного паспорту.

Будівельний паспорт
Будівельний паспорт  http://legalhome.com.ua/ua/

 

4.9982269503546 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (282 Votes)