• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

ЗМІСТ:

1)➤ Для самовільного будівництва.

2)➤ Наміри будівництва.

3)➤ Перелік документів.

4)➤ Термін дії.

5)➤ Органи видачі.

6)➤ Зразок будівельного паспорту 2020.


Будівельний паспорт для самовільного будівництва.

Первинно необхідно розуміти, що розробка будівельного паспорту для самовільно збудованого будинку, це подача не правдивої інформації, оскільки він має бути виготовлений до початку будівництва й подачі повідомлення про будівельні роботи. Таке правове поле заганяє юристів, чи інших виконавців в площину ухилень й уникнень, лавірування від контролю над фактичною забудовою, що неможливо без досвіду й сформованих правових позицій в сфері містобудування, які можна розгляди як комерційну таємницю для здійснення такої діяльності. Абсолютне точне уявлення про всі процедури, механізми що проходять при узаконенні самовільного будівництва дозволяє підібрати безпроблемний шлях виконання поставлених цілей.

Проблематика отримання будівельного паспорту залежить від відділу містобудування й архітектури органа місцевого самоврядування чи державних адміністрацій. В Київській області не існує електронних кадастрів, однак велична зловживань в області доходить навіть до незаконної інспекції об'єкта будівництва. Наприклад в місті Київ існує містобудівний кадастр, що дозволяє монітори діяльність забудовників на території столиці, що в наслідку завдає ще більше клопоту звичайним громадянам для узаконення самовільного будівництва. Додатково передбачається залучення сертифікованих геодезистів й землевпорядників, які проводять знімання земельної ділянки, тому для об'єктів в місті Київ ми вивчаємо важливу інформацію перед юридичним супроводом, щодо наявності дозвільної документації в власників суміжних будинків, дивимося чи були попередні знімання території, чи існують детальні плани, цікавимося про відносини з сусідами, нотаріальні згоди яких можливо будуть потрібні. Топографічне знімання може сягати 8-9 тисяч, оскільки вона додатково повинна реєструватися в архітектурі, а також що є суттєвим, не показати фактичну забудову й ціна пропорційно збільшується, адже особи з сертифікатами не захочуть ризикувати й не показувати, те що вже по факту існує на знімках. Водночас при присвоєнні поштової адреси проводиться контрольне знімання ділянки, тому просто так внести не правдиві відомості без наслідків в майбутньому не можливо. При цьому все має відповідати Державним будівельним нормам, які є найзаплутанішими в правовій системі України.

Тому якщо Вам здавалось що розробка будівельного паспорту це просто звичайна процедура для забудованих ділянок, то це хибна думка, особливо при порушеннях ДЕРЖАВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ, також контрольна відповідь, чи дійсно потрібно робити будівельний паспорт, однозначно так, оскільки при реєстрації дозволу на будівництво ДАБІ робить запити про наявність видачі намірів, а в з'язку з реформою в 2020 році всі будівельні паспорти, відмови у їх видачі будуть в публічно доступному електронному реєстрі будівельної діяльності, процес вже почався з 7 липня а завершиться в кінці жовтня 2020 року. Тому потрібно поспішати власникам з проблемною забудовою!


Наміри будівництва.

Перелік документів для будівельного паспорту.

Сукупність документів на будівельний паспорт може територіально відрізнятися, наприклад місті Київ існує містобудівний кадастр у якому можна відслідковувати: лінії регулювання забудови, червоні лінії та є обов'язковою топографічне знімання З самого початку при будівництві будинку на новій земельній ділянці, встановлюються межі в натурі, щоб розуміти які відступи потрібно роботи від сусідніх земельних ділянок або побудов. Наступний етап полягає в плануванні розміщення забудови, що відображається в схематичному плані, який є частиною будівельного паспорту. В свою чергу забудова має відповідати містобудівній документації й будуватися за визначеними намірами. Тому потрібні такі документи для будівельного паспорту:

1) Нотаріально завірені правоустановчі документи на земельну ділянку.

2) Схематичний план забудови.

3) Фасади будинку.

4) Викопіювання з генерального плану забудови населеного пункту.

5) Геодезично-топграфічна зйомка в М 1:500.

6) Кадастровий план земельної ділянки з витягом з ДЗК.

7) Присвоєння будівельної адреси (до 1 місяця, необхідна сесія ОМС)

8) Сплачені послуги місцевого органа або РДА.

9) План поверху, одного з поверхів.

10) Нотаріальна копія довіреності на представництво інтересів.

Еталонний зразок будівельного паспорту визначається наказом №103 про порядок видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, тому уповноважені органи мають лише в такій формі та такому зразку видавати будівельний паспорт, - на фото нижче приклад- фото.


Строк дії.

Строк дії будівельного паспорту не визначається, але апелюючи до логіки зрозуміло, що до поки актуальний генеральний й детальний план, план зонування- на підставі якого він розроблений, будівельний паспорт ніхто не відмінить, також зверніть увагу, що наявний лише будівельний паспорт протягом довгого періоду без повного УЗАКОНЕННЯ БУДИНКУ  може стати таким що не буде відповідати містобудівній документації. Наприклад нам відомі ситуації в місті Київ, де плануються роз'їзди з Воскресенського місту, які проходять по забудованим земельним ділянкам, тому земельні ділянки без будівельних паспортів їх вже не отримають, оскільки змінена містобудівна документація, яка має в планах розміщення дороги. Будь-які зміни в забудові земельної ділянки, після отримання будівельного паспорту, мають вноситися до нього, тобто після нових будівельних робіт після введення в експлуатацію будівельний паспорт втрачає свою юридичну силу й вносяться поправки спочатку в наміри, а потім в повідомлення про будівельні роботи. 


Органи видачі будівельного паспорту.

Щоб отримати будівельний паспорт у 2020 році, потрібно звертатися в відділ містобудівної діяльності органу місцевого самоврядування, або, якщо не створений, то до відповідного відділу РДА, наприклад в місті Київ при КМДА створений спеціальний відділ, що займається цими питаннями. Згідно з ст. 27 Закону України ''Про регулювання містобудівної діяльності'' будівельний паспорт отримується протягом 10 днів та на безоплатній основі. Часто, дані ограни не дотримуються термінів виконання. Також дуже важливо перевірити будівельний паспорт на наявність помилок, наприклад хоч 1 помилка у кадастровому номері, фамілії забудовника та інших суттєвих даних призводить до патової ситуації, коли будівельний паспорт є, але він не відноситься до даного будинку чи особи- забудовника. Як наслідок замовник отримує будівельний паспорт у формі книги формату а4, який включає:

1. Подану попередньо документацію.

2. Титульну сторінку, яка зображена на фото нижче.

3. Пам'ятку забудовника.

4. Оригінал нотаріальної згоди сусіда або співвласника земельної ділянки.

Підставою для відмови у видачі будівельного паспорту є: подача неповного пакету документів, зазначення не правдивих даних, або документів не в установленій формі, невідповідних містобудівній документації. Загалом орієнтований час для отримання будівельного паспорту, без присвоєння будівельної адреси, без необхідності отримання нотаріальних згод співвласників земельної ділянки на забудову, без отримання нотаріальної згоди власників сусідніх земельних ділянок (якщо є побудови по межі, або лінія забудови розташована менше ніж 2 метри до межі) складає близько 12-14 робочих днів й для міста Київ до 10 днів, якщо готова топографічне знімання ділянки.


Будівельний паспорт зразок.

Будівельний паспорт зразок
Будівельний паспорт зразок