• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

ЗМІСТ:

 1. ➤ Для самовільного будівництва.
 2. ➤ Наміри будівництва.
 3. ➤ Перелік документів.
 4. ➤ Термін дії.
 5. ➤ Органи видачі.
 6. ➤ Зразок будівельного паспорту 2021.

АНОТАЦІЯ: Будівельний паспорт забудови земельної ділянки варто сприймати, як законні наміри будівництва, що затверджуються місцевим органом архітектури, будь-яке відхилення від плану забудови, котрий передбачений будівельним паспортом є адміністративним правопорушенням, за яким наступить скасування дозволу й декларації про готовність та можливе знесення його за рахунок власника.

Для прикладу, постановою апеляційного суду №56130081 від 23 лютого 2016 року в справі 802/3825/14а за позовом тодішньої Державної архітектурно-будівельної інспекції, судом визнано істотними порушеннями відступлення до меж сусідньої ділянки - ліній регулювання забудови й відхилення, при будівництві житлового будинку, від схеми забудови в будівельному паспорті. На що суд визнаючи істотними порушення прийняв однозначне рішення про знесення будинку за власний кошт власника, хоча той вже ним володів більше двох років, попередньо на швидкоруч зареєструвавши право власності, хоч це теж йому скасували, а також повідомлення й декларацію про готовність до експлуатації, тому з архітектурою й містобудуванням не можна жартувати та будь-як, без фахівців самому узаконювати свій будинок, що давно є самовільно побудованим. Будівельний паспорт є лише окремою частиною загального узаконення будинку, щоб дізнатися повну ціну узаконення переходьте http://legalhome.com.ua/ua/poriadok-oplaty-tsina-za-posluhy


Будівельний паспорт для самовільного будівництва.

Первинно необхідно розуміти, що розробка будівельного паспорту для самовільно збудованого будинку, це подача не правдивої інформації, оскільки він має бути виготовлений до початку будівництва й подачі повідомлення про будівельні роботи. Таке правове поле заганяє юристів, чи інших виконавців в площину ухилень й уникнень, лавірування від контролю над фактичною забудовою, що неможливо без досвіду й сформованих правових позицій в сфері містобудування, які можна розгляди як комерційну таємницю для здійснення такої діяльності. Абсолютне точне уявлення про всі процедури, механізми що проходять при узаконенні самовільного будівництва дозволяє підібрати безпроблемний шлях виконання поставлених цілей.

Проблематика отримання будівельного паспорту в 2021 році залежить від відділу містобудування й архітектури органа місцевого самоврядування чи державних адміністрацій, що й визначає, яка ціна отримання затверджених намірів. В Київській області не існує електронних кадастрів, однак велична зловживань в області доходить навіть до незаконної інспекції об'єкта будівництва. Наприклад в місті Київ існує містобудівний кадастр, що дозволяє монітори діяльність забудовників на території столиці, що в наслідку завдає ще більше клопоту звичайним громадянам для узаконення самовільного будівництва. Додатково передбачається залучення сертифікованих геодезистів й землевпорядників, які проводять знімання земельної ділянки, тому для об'єктів в місті Київ ми вивчаємо важливу інформацію перед юридичним супроводом, щодо наявності дозвільної документації в власників суміжних будинків, дивимося чи були попередні знімання території, чи існують детальні плани, цікавимося про відносини з сусідами, нотаріальні згоди яких можливо будуть потрібні. Топографічне знімання може сягати 8-9 тисяч, оскільки вона додатково повинна реєструватися в архітектурі, а також що є суттєвим, не показати фактичну забудову й ціна пропорційно збільшується, адже особи з сертифікатами не захочуть ризикувати й не показувати, те що вже по факту існує на знімках. Водночас при присвоєнні поштової адреси проводиться контрольне знімання ділянки, тому просто так внести не правдиві відомості без наслідків в майбутньому не можливо. При цьому все має відповідати Державним будівельним нормам, які є найзаплутанішими в правовій системі України.

Тому якщо Вам здавалось що розробка будівельного паспорту це просто звичайна процедура для забудованих ділянок, то це хибна думка, особливо при порушеннях ДЕРЖАВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ НОРМ, також контрольна відповідь, чи дійсно потрібно робити будівельний паспорт, однозначно так, оскільки при реєстрації дозволу на будівництво Державна сервісна служба містобудування робить запити про наявність видачі намірів, а в з'язку з реформою в 2021 році всі будівельні паспорти, відмови у їх видачі будуть в публічно доступному електронному реєстрі будівельної діяльності, процес вже почався з 7 липня, а завершиться в кінці листопада 2021 року. Тому потрібно поспішати власникам з проблемною забудовою!


Наміри будівництва.

Перелік документів для будівельного паспорту.

Сукупність документів на будівельний паспорт в 2021 році може територіально відрізнятися, наприклад місті Київ існує містобудівний кадастр у якому можна відстежити: лінії регулювання забудови, червоні лінії та є обов'язковою топографічне знімання З самого початку при будівництві будинку на новій земельній ділянці, встановлюються межі в натурі, щоб розуміти які відступи потрібно роботи від сусідніх земельних ділянок або побудов. Наступний етап полягає в плануванні розміщення забудови, що відображається в схематичному плані, який є частиною будівельного паспорту. В свою чергу забудова має відповідати містобудівній документації й будуватися за визначеними намірами. Тому потрібні такі документи для будівельного паспорту:

1) Нотаріально завірені правоустановчі документи на земельну ділянку.

2) Схематичний план забудови.

3) Фасади будинку.

4) Викопіювання з генерального плану забудови населеного пункту.

5) Геодезично-топографічне знімання в М 1:500.

6) Кадастровий план земельної ділянки з витягом з ДЗК.

7) Присвоєння будівельної адреси (до 1 місяця, необхідна сесія ОМС)

8) Сплачені послуги місцевого органа або РДА.

9) План поверхів.

10) Нотаріальна копія довіреності на представництво інтересів.

11) Пілотне знімання кварталу в М:2000 - для Буча, Ірпінь, Ворзель, Обухів, Васильків.

Чим більше документів не готово для подачі на затвердження тим більша буде ціна юридичних послуг на отримання будівельного паспорту. Еталонний зразок будівельного паспорту в 2021 році визначається наказом №103 про порядок видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, тому уповноважені органи мають лише в такій формі та такому зразку видавати будівельний паспорт, - на фото нижче зразок - фото.


Строк дії.

Строк дії будівельного паспорту не визначається законодавством в 2020-2021 році, але апелюючи до логіки зрозуміло, що до поки актуальний генеральний й детальний план, план зонування- на підставі якого він розроблений, будівельний паспорт ніхто не відмінить, також зверніть увагу, що наявний лише будівельний паспорт протягом довгого періоду без повного УЗАКОНЕННЯ БУДИНКУ  може стати таким що не буде відповідати містобудівній документації. Наприклад нам відомі ситуації в місті Київ, де плануються роз'їзди з Воскресенського місту, які проходять по забудованим земельним ділянкам, тому земельні ділянки без будівельних паспортів їх вже не отримають, оскільки змінена містобудівна документація, яка має в планах розміщення дороги. Будь-які зміни в забудові земельної ділянки, після отримання будівельного паспорту, мають вноситися до нього, тобто після нових будівельних робіт після введення в експлуатацію будівельний паспорт втрачає свою юридичну силу й вносяться поправки спочатку в наміри, а потім в повідомлення про будівельні роботи. 


Органи видачі будівельного паспорту.

Щоб отримати будівельний паспорт у 2021 році, потрібно звертатися в відділ містобудівної діяльності органу місцевого самоврядування, або, якщо не створений, то до відповідного відділу РДА, наприклад в місті Київ при КМДА створений спеціальний відділ, що займається цими питаннями. Згідно з ст. 27 Закону України ''Про регулювання містобудівної діяльності'' будівельний паспорт отримується протягом 10 днів та на безоплатній основі, хоч на практиці потрібно багато витратити коштів на документи для нього. Часто, дані ограни не дотримуються термінів виконання. Також дуже важливо перевірити будівельний паспорт на наявність помилок, наприклад хоч 1 помилка у кадастровому номері, фамілії забудовника та інших суттєвих даних призводить до патової ситуації, коли будівельний паспорт є, але він не відноситься до даного будинку чи особи- забудовника. Як наслідок замовник отримує будівельний паспорт у формі книги формату а4, який включає:

1. Подану попередньо документацію.

2. Титульну сторінку, яка зображена на фото нижче.

3. Пам'ятку забудовника.

4. Оригінал нотаріальної згоди сусіда або співвласника земельної ділянки.

Підставою для відмови у видачі будівельного паспорту є: подача неповного пакету документів, зазначення не правдивих даних, або документів не в установленій формі, невідповідних містобудівній документації. 

Загалом орієнтований час та ціна для отримання будівельного паспорту, без присвоєння будівельної адреси, без необхідності отримання нотаріальних згод співвласників земельної ділянки на забудову, без отримання нотаріальної згоди власників сусідніх земельних ділянок (якщо є побудови по межі, або лінія забудови розташована менше ніж 2 метри до межі) складає близько 12-14 робочих днів й для міста Київ до 10 днів, якщо готова топографічне знімання ділянки, ціна близько 10 тисяч гривень. Після чого можна переходити до отримання ДОЗВОЛУ НА БУДІВНИЦТВО 2021, що також має свою окрему проблематику й нюанси, які Ви можете дізнатися за попереднім посиланням.


Будівельний паспорт зразок.

Будівельний паспорт зразок
Будівельний паспорт зразок