• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Відмінності дозволу на будівництво від повідомлення про початок будівельних робіт й від повідомлення про будівельні роботи.

Спочатку варто зрозуміти, що законодавець передбачає декілька різних видів дозвільних процедур для будинків, господарських будівель та інших споруд- виходячи із складності будівництва, цільового призначення, небезпеки, вартості. В найпростіших дозвільних процедурах існує реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт, в складніших видається дозвіл на будівництво, будівельні роботи діляться на дві частини: початок підготовчих робіт і безпосереднє будівництво. Тут ми розглянемо спрощені процедури. Повідомлення про початок будівельних робіт непотрібно подавати фактичним власникам будинків, що хочуть скористатися будівельною амністією, це індивідуальні житлові будинки до 300 кв.м, а з 1 січня 2019 року 500 кв.м.. В доповнення про будівельну амністію: реально нею можуть скористуватися лише забудовники, які не порушили ДБН, правила добросусідства, містобудівну документацію. Повідомлення про початок будівельних робіт стосується об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту та/або клас наслідків не перевищує СС1. А дозвіл на будівництво отримується забудовниками, що будують об'єкти клас наслідків яких є СС2, СС3, (детальніше про СС класи наслідків) що передбачає отримання спочатку дозволу на підготовчі роботи, шляхом подачі повідомлення про підготовчі роботи, а потім отримання дозволу на будівельні роботи, шляхом подачі заяви. Після подачі якого вводиться в експлуатацію будинок, шляхом подачі декларації про готовність об'єкта до експлуатації.


Де отримувати дозвіл на будівництво й як правильно заповнювати бланк повідомлення про будівельні роботи.

Повідомлення про початок будівельних робіт, відносно будівництва об'єктів класу наслідків СС1 та на підставі будівельного паспорту розглядається та реєструється дозвільним відділом Державної архітектурно-будівельної інспекції України протягом 30 календарних днів, а з 1 квітня 2019 року 5 днів. Надсилається в відповідний територіальний підрозділ ДАБІ, шляхом подачі через ЦНАП. При заповненні повідомлення використовуються такі дані:

1) Документи забудовника, підрядника (за наявності): паспорт, ІПН.

2) Дані будівельного паспорту або проектної документації: відповідальних осіб за проектування, органу видачі містобудівних умов та обмежень, фізичні параметри об'єкта.

3) Правоустановчих документів на земельну ділянку: витяги, акти, рішення, довідки.

4) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000

5) Державного класифікатора адміністративно-територіального устрою КОАТУУ.

6) Експертизи, якщо будуються за кошти громади чи держави, або підлягають оцінці впливу на довкілля, чи становлять техногенну небезпеку.


Чому варто довіритися професіоналам для подачі повідомлення про будівельні роботи.

Ми гарантуємо нашим клієнтам, що при узаконенні самобудов, штрафи не будуть виписані, або будуть оспоренні в адміністративному порядку, без судових тяганин оскільки у нас є правова позиція, що сформована нашою практикою та яка стоїть на прогалинах і колізіях Закону України ''Про регулювання містобудівної діяльності''. Зареєстроване повідомлення про початок будівельних робіт безпосередньо не використовується в державній реєстрації права власності, але є невід'ємною частиною оформлення документів на будинок, що побудовано.

Дозвіл на будівництво
Дозвіл на будівництво
Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорту
Повідомлення про початок будівельних робіт  http://legalhome.com.ua/ua/

4.9805194805195 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.98 (308 Votes)