• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Відмінності дозволів на будівництво.

Дозвіл на будівництво будинку завжди необхідний для оформлення права власності, слід мати на увазі, що дозвіл на будівництво - це право на зведення об'єкту у відповідності до намірів забудови, що видаються на підставі містобудівної документації, з дотриманням Державних будівельних норм, в межах категорії землі, її цільового призначення та виду використання, формою вираження якого виступає подача повідомлення про будівельні роботи для класу наслідків СС1, дозволу для СС2, СС3, котре реєструється в національній базі Єдиного реєстру документів, момент виникнення права на виконання будівництва виступає час коли документ зареєстровано. В 2020 році планується ліквідація Державної архітектурно- будівельної інспекції й утворення Державної сервісної служби містобудування, яка буде займатися реєстрацією дозволів.

Будь-яке будівництво в Україні, згідно статі 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" має відбуватися після отриманого дозволу на будівельні роботи, в разі відсутності зареєстрованого дозволу, об'єкт підпадає під дію статті 376 Цивільного кодексу й вважається самовільним будівництвом, що в свою чергу породжує юридичну відповідальність власника земельної ділянки, що регламентовано статтею 96 Кодексу про адміністративні правопорушення. Тому питання отримання дозволу на будівництво є первинним для уникнення негативних правових наслідків, що можуть виражатися штрафом, приписами про усунення правопорушення, знесенням забудови, детальніше в статті штраф за самовільне будівництво.

Спочатку варто зрозуміти, що законодавець передбачає декілька різних видів дозвільних процедур для будинків, господарських будівель та інших споруд- виходячи із складності будівництва, цільового призначення, небезпеки, вартості, якими і визначаються класи наслідків побудов. Суб'єктами отримання дозволу можуть виступати замовники документації, згідно Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" це - фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи, які в деяких випадках повинні мати ліцензії, сертифікати. Об'єкти щодо яких отримуються дозволи на будівництво це індивідуальні, багатоквартирні, зблоковані будинки, дороги, інженерні мережі, майнові комплекси з відповідним класом наслідком будівництва. В найпростіших дозвільних процедурах існує реєстрація повідомлення про будівельні роботи, в складніших видається дозвіл на будівництво, будівельні роботи діляться на дві частини: початок підготовчих робіт і безпосереднє будівництво. Тут ми розглянемо спрощені процедури, які фахівці нашої фірми безпосередньо та неоднократно пройшли на території міста Київ й Київській області. 

Повідомлення про початок будівельних робіт стосується об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту та/або клас наслідків не перевищує СС1, що включає індивідуальні садові, дачні, житлові будинки площею до 500 квадратних метрів. А дозвіл на будівництво отримується забудовниками, що будують об'єкти клас наслідків яких є СС2, СС3, (детальніше про СС класи наслідків) що передбачає отримання спочатку містобудівних умов та обмежень, розробку проекту, технічний нагляд, архітектурний контроль, експертизи проекту, дозволу на підготовчі роботи, шляхом подачі повідомлення про підготовчі роботи, а потім отримання дозволу на будівельні роботи, шляхом подачі заяви. Після подачі якого будівельні роботи набувають юридичного статусу, з завершенням будівництва проводиться технічна інвентаризація й вводиться в експлуатацію будинок, подачею декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Тому дозвіл на будівництво житлового, дачного, садового будинку до 500 квадратних метрів слід сприймати як повідомлення про будівельні роботи, що подається на підставі намірів будівництва, котрі оформляються отриманням будівельного паспорту за умов відповідності:

1. Цільового призначення земельної ділянки.

2. Дотриманні Державних будівельних норм.

3. Дотриманні містобудівної документації: генерального, детального плану зонування території.

4. Для садових та дачних будинків дотриманні планувальних проектів товариств, або статутів цих юридичних осіб, якщо в  них існують вимоги, щодо розміщення будинку або будівель.

Здійснювати будівельні роботи дозволено після подачі даного повідомлення, але не раніше наступного дня, реєструється з весни 2019 року протягом 5 днів, однак відповіді з ЦНАПу приходять за старими термінами, 30 днів. 

Загальна відмінність дозволів на будівництво виражається в суб'єкті, що отримує та об'єктах, які плануються до побудови, при самовільному будівництві на підставі повідомлення про будівельні роботи наші фахівці без обтяжень допоможуть подати, однак якщо необхідно було отримувати проект, то залучати юристів до роботи потрібно з самого початку, оскільки проводяться складні вишукування, назначаються контролюючі особи з сертифікатами, що є надзвичайно витратним та проблемним. Замовляючи повну процедуру узаконення будинку, Ви отримаєте дозвіл з першої реєстрації, без черг й інтелектуальних навантажень, оскільки напрацювання досвіду в подачі повідомлення про будівельні роботи може обернутися, при неоднократній подачі, приїздом інспекторів ДАБІ та призначенням штрафів й виявленні можливих інших порушень передбачених Державними будівельними нормами. Ви можете дізнатися про всі ДБН, охоронні зони при будівництві приватного житлового, дачного, садового будинку в статті УЗАКОНИТИ БУДИНОК.


Особливості для Києва і Київської області при отриманні дозволу.

Отримання дозволу на будівництво має особливості в попередньому етапі, тобто виготовлення намірів побудови будинку. Єдиної індентичної процедури отримання будівельного паспорту в місті Київ та Київській області не існує. В місті Київ будівельний паспорт отримується з топографічною зйомкою земельної ділянки, яку проводять сертифіковані інженери-геодезисти та землевпорядники, в більшості випадків такий ускладнений процес зрозумілий, оскільки за наявністю можливих комунікацій, охоронних зон Київ має своє лідерство тому подібні вишукування є доречними. Водночас сфера містобудування Києва корумпована й займається лобізмом інтересів певних забудовників, що відображається в змінах до Генерального плану міста й відмов у видачі намірів, наприклад для садових будинків, оскільки в майбутньому там хоче будувати привілейований забудовник. В Київській області, наприклад в Києво-Святошинському районі виготовлення намірів потребують ще більш широкого пакету документів, з включенням: кадастрового плану, схематичного плану забудови, фасадів, нотаріально завірених копій документів на земельну ділянку і зйомки, яку безпосередньо виготовляє орган містобудування при РДА при цьому отримуючи кошти через госпрозрахункове проектно-виробниче  архітектурно-планувальне бюро ЄДРПОУ 20593195, в місті Ірпінь бюро ЄДРПОУ 35023634. Найбільше бентежить те що будівельний паспорт має отримуватися безкоштовно, однак в цих районах беруть кошти як в деяких інших, при цьому не мають одинакової цінової політики, для не фахових людей це буде в три а може і чотири рази дорожче ніж для наших спеціалістів, які розуміють об'єм роботи що робиться і рамки порушення законодавства. Сам по собі етап перед отриманням дозволу є найбільш кропітким та витратним. 

Отримуючи дозвіл на будівництво в місті Київ, необхідно знати, що майже всі території з сформованими забудовами, тому ймовірність проблем пов'язаних з будівництвом без дозволу й перевіркою будівництва інспекторами архітектурно-будівельного контролю набагато більша ніж для Київської області, водночас в Києві є електронний містобудівний кадастр, в якому надзвичайно легко відслідкувати наявність намірів будівництва й не сплату пайової участі, оскільки громадяни можуть скаржитися онлайн за допомогою містобудівного кадастру.


Правові наслідки відсутності дозволу на будівництво.

Недотримання юридичної процедури оформлення будинку та його зведення продукує певний перелік наслідків, з яких можна виокремлети безпосередні та випливаючі. Під безпосередніми результатами слід сприймати формальне недотримання Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", яке в результаті дозволить притягувати власників земельних ділянок або забудовників до адміністративної відповідальності й накладати штрафи і приписи на усунення порушень.

З випливаючих обставин можуть бути реально недотримані Державні будівельні норми, об'єкт можуть збудувати за межами ділянки, червоними лініями, в дії охоронних зон. Оскільки при оформленні з самого початку будівництва, отримуються наміри котрі перевіряються на дотримання ДБН, містобудівної документації місцевим органом містобудування та архітектури, що попередньо передбачає приведення до готового стану земельної ділянки з встановленням меж в натурі та отримання кадастрового номеру.

Тому відсутність дозволу на будівництво спричиняє підводні камені для майбутнього введення в експлуатацію будинку, однак звернення до фахових спеціалістів виключить цей фактор, оскільки повний аналіз будівництва перед взяттям на узаконення абсолютно захищає від таких ризиків.


Отримання дозволу на будівництво 2020.

Повідомлення про початок будівельних робіт, відносно будівництва об'єктів класу наслідків СС1 та на підставі будівельного паспорту розглядається та реєструється дозвільним відділом Державної сервісної служби містобудування з 2020 року 3 дні. Надсилається в відповідний територіальний підрозділ ДАБІ, шляхом подачі через ЦНАП. Найшвидшим Центром надання адміністративних послуг для передачі дозволу на реєстрацію є ЦНАП Печерської районної державної адміністрації для міста Київ і Київської області. Щоб отримати дозвіл на будівельні роботи потрібно використовуються такі дані:

1) Документи забудовника, підрядника (за наявності): паспорт, ІПН.

2) Дані будівельного паспорту або проектної документації: відповідальних осіб за проектування, органу видачі містобудівних умов та обмежень, фізичні параметри об'єкта.

3) Правоустановчих документів на земельну ділянку: витяги, акти, рішення, довідки.

4) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000

5) Державного класифікатора адміністративно-територіального устрою КОАТУУ.

6) Експертизи, якщо будуються за кошти громади чи держави, або підлягають оцінці впливу на довкілля, чи становлять техногенну небезпеку.

За подачу не правдивої інформації за пунктом 8 статті 96 КУпАП передбачається відповідальність в розмірі штрафу 12600 грн. Після отримання дозволу на будівельні роботи та готовності до експлуатації можна приступати до введення в експлуатацію, щоб дізнатися порядок, відмінності, територіальні особливості, нововведення в 2020 році в матеріалах ВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ.

Також в 2020 році запускається портал державних послуг ДІЯ, за допомогою якого можна подати дозвіл на будівництво онлайн, але попередньо в будь-якому випадку необхідно відвідувати для отримання проекту, будівельного паспорту - територіальний відділ архітектури й містобудування.


Чому звертатися до професіоналів при самовільному будівництві.

Містобудівна діяльність потребує знання всього законодавства й особливо, самої заплутаної частини - Державних будівельних норм, що не зведені в один нормативно-правовий акт й в деяких положеннях є суперечливими й неповними по регулюванню рамок поведінки, наприклад червона лінія для житлової вулиці складає 3 метри від межі ділянки, однак якщо є охоронна зона повітряних ліній електропередач потужністю понад 1 кіловольт, то відступ від вулиці потрібно брати в розмірі 10 метрів. 

Ми гарантуємо нашим клієнтам, що при отриманні дозволу на будівництво, штрафи не будуть виписані, або будуть оскаржені в адміністративному порядку, без судових тяганин оскільки у нас є правова позиція, що сформована нашою практикою та яка стоїть на прогалинах і колізіях Закону України ''Про регулювання містобудівної діяльності''. Зареєстроване повідомлення про початок будівельних робіт безпосередньо не використовується в державній реєстрації права власності, але є невід'ємною частиною оформлення документів на будинок, що побудовано. Також при не однократній подачі повідомлення існує реальний ризик перевірки інспекторами  Державної архітектурно-будівельної інспекції України будівельного паспорту і земельної ділянки де розташоване будівництво, що законодавчо дозволено проводити під час реєстраційних дій та протягом 3 місяців після подачі на реєстрацію документації. Тому звертайтеся до наших фахівців, працюємо в місті Київ та Київській області.


Ціна дозволу на будівництво

Площа будинку, м2 Ціна, тис грн
до 100 14
до 150 15
до 200 16
до 250 17
до 300 18
до 500 25

Повну ціну можна самостійно обрахувати з умовами в статті ціна за узаконення будинку.


 
Дозвіл на будівництво
Дозвіл на будівництво
Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорту
Повідомлення про початок будівельних робіт  http://legalhome.com.ua/ua/