• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Первинне підключення до електричних мереж.

Підключення до електромереж будинку регулюється постановою від 17.01.2020 року №32 "Про затвердження правил приєднання електроустановок до електричних мереж"

 

 

 

 

 

 

 

проводиться паралельно будівництву або після, якщо узаконити самобуд, й включає в себе два етапи, це безпосереднє приєднання до електромереж і наступне укладення договору про споживання електричної енергії. Стандартне постійне підключення має свої ознаки: 

1.) Об'єкт має знаходитися ближче ніж 300 метрів від лінії електропередач.

2.) Максимальна потужність підключення не перевищує 16 кіловат.

Приєднання будинку до електричної мережі відбувається на підставі переліку документів, в тому числі копії будівельного паспорту в випадках коли підключення проводиться до введення в експлуатацію, відповідно незаконні самобудови не можуть бути приєднанні без участі посередницьких фірм, які окремо беруть кошти та збільшують загальну вартість підключення. 

Укладення договору постійного споживання, після підключення, можливе лише після введення в експлуатацію будинку і наявності декларації про готовність об'єкта до експлуатації, серія й номер якої надається Електропередавальній організації, що відбувається протягом 5 днів після подачі пакету документів до районного підрозділу Київобленерго.

Інколи виникають складнощі з перебільшенням відстані до лінії електропередач, ми знаходили виходи з таких патових ситуацій, орендуючи на короткий період інші земельні ділянки, задля скорочення відстані і замовляли тимчасове підключення, після чого підключали необхідні об'єкти.

Загалом існує весь перелік документації для приєднання та споживання:

а) Ситуаційний план з викопіюванням з топографо-геодезичного плану в М 1:2000.

б) Копія будівельного паспорту, будинків до 500 кв.м. й містобудівні умови й обмеження для будинків, котрі зводяться тільки на підставі проекту.

в) Копії правоустановчих документів нерухомості.

г) Заява: приєднання до електричних мереж.

д) Введення в експлуатацію будинку з декларацією про готовність об'єкта до експлуатації- серія і номер.

При приєднанні розробляється робочий проект приєднання з технічними вимогами -все проводиться Електропередавальною організацією. Нам відомі випадки, коли потенційним клієнтам по приєднанню починають дзвонити сторонні люди та пропонувати послуги, щодо проекту підключення, який повинно робити Київобленерго й його відділ проектування, котрий створений з 2017 року.

Підключення до інших комунікацій, щодо газопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення проводиться за аналогічною структурою й порядком, як для електромереж, у спеціальних законах теж заборонено підключати самобуд. Загалом підключення до комунікацій самовільно збудованих будинків передбачає адміністративну відповідальність на посадових відповідальних осіб за підключення комунікацій. 

Тому, щоб приєднатися до мереж, потрібно спочатку узаконити будинок в місті Київ і області.