• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Перелік документів для реєстрації права власності на будинок.

Щоб зареєструвати право власності на будинок необхідно мати приватизовану земельну ділянку, на якій зведена будівля з дозвільно- планувальною документацією. Державна реєстрація права власності на будинок є заключним етапом й будинок набуває статусу де-юре, з цього моменту він є об'єктом цивільних прав й ним можна володіти,  користуватися, розпоряджатися, якщо немає обтяжень.

Документи для реєстрації права власності на будинок:

1. Заява про державну реєстрацію будинку.

2. Правоустановчі документи на землю.

3. Декларації про готовність до експлуатації будинку.

4. Рішення про присвоєння поштової адреси.

5. Технічний паспорт отриманий в БТІ.

6. Паспорт та ІПН заявника.

Зазвичай помилково спочатку роблять технічний паспорт, плутаючи його з будівельним паспортом, хоча сама суть в назві й полягає в інвентаризації того що побудовано: площа, місце розташування побудов, плани поверхів. Передостаннім етапом є реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації, яка подається коли будинок повністю побудовано й потребується приєднання до мереж. Першочергово подається повідомлення про початок будівельних робіт на підставі проекту або будівельного паспорту для об'єктів класу наслідків СС1.


Порядок реєстрації права власності на будинок.

Реєстраційна дія здійснюється нотаріусами та державними реєстраторами протягом 5 днів з моменту подачі заяви про державну реєстрацію з відповідним пакетом документів. За результатом видається електронний витяг або за бажанням заявника в паперовій формі. Дуже важливо перевірити чи немає помилок в реєстрі, якщо є хоч одна описка в персональних даних або в описі об'єкта що реєструється, то особа не може бути законним власником чи є власником невідповідного майна. 

Може бути відмовлено в державній реєстрації права власності за вичерпним переліком умов:

1) Подачі неповного, невідповідного пакету документів.

2) Подано особою, що не має права на відповідне майно.

3) Знайдені розбіжності й суперечності в даних.

4) Майно не підлягає державній реєстрації.

5) Наявні зареєстровані обтяження на майно ( арешт, застава).

6) Повторної подачі документів для реєстрації вже для іншого правонабувача, без законних підстав.

7) Заявник має заборгованість по сплаті аліментів понад 3 місяці.


Дуже часто люди не розуміються в будівельній документації, тому "ділки" не роблять будівельного паспорту. Що в подальшому зумовлює неможливість внесення змін до об'єкта нерухомості, тобто будь-яких добудов, реконструкції, переобладнань. Відразу призводить до адміністративної відповідальності забудовникаНаші виконавці совісно виконують свою роботу та надають повний (буд. паспорт) і навіть розширений пакет документів для будинку.