• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Адміністративні правовпорушення.

Для початку трішки теорії права. Штрафом є лише одним із видів санкції будь-якої статті чи закону й може застосовуватися окремо так і паралельно поряд з такими заходами як: позбавлення права, громадські роботи, виправні роботи, пониження в спеціальному званні, позбавлення волі, обмеження волі, конфіскація майна. Будь- яке покарання є наслідком юридичної відповідальності, яка в Україні ділиться за галузями права: кримінальна, адміністративна, цивільна, господарсько-правова - лише для суб'єктів господарської діяльності. Ми будемо розглядати адміністративну відповідальність, яка немає суспільно-небезпечного характеру, не спричинює істотної шкоди, але має моральний осуд. Адміністративні правопорушення - це протиправна, винна, дія чи бездіяльність, що посягає на громадський порядок, встановленний порядок управління, власність, права свободи громадян й за яку передбачена Кодексом України про Адміністративні правопорушення відповідальність. Відповідальність за самочинне будівництво передбачає адміністративну відповідальність у формі штрафу.


На кого може накладатися штраф й підстави для перевірок.

Штраф за самовільне будівництво може накладатися на власників земельних ділянок або відповідальних посадових осіб. Стосуються штрафні санкції  незаконного будівництва індивідуальних, спаряних, багатоквартирних будинків, офісних будівель, інженерних споруд, доріг, тощо.

Юридична відповідальність у сфері містобудування поширується на різних суб'єктів, встановлюється різними Законами та має різні форми. Формою нагляду за статтею 41 з позначкою 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (надалі Закон) проводиться нагляд за органами державної влади та суб'єктами господарювання, що здійснюють проектну й експертну роботу, відповідальність яких передбачена Законом України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" (Закон 1) а також для забудовників об'єктів класу наслідків СС1,СС2,СС3. Розмір штрафів для проектних, експертних організацій складає: 18-90 розмірів прожиткового мінімуму. Формою контролю за статтею 41 Закону передбачається моніторинг за дотриманням забудовниками проектної, містобудівної документації.

Підставами для перевірки діяльності забудовників індивідуальних житлових будинків є: 

1) Виявлення самочинного будівництва. 

2) Перевірка достовірності даних наданих у повідомленні про початок будівельних ( підготовчих робіт), декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом 3 місяців.

3) Перевірка виконання приписів органів містобудівного контролю, що були видані попередньо.

4) Звернення, скарги на забудовників у порушенні містобудівної документації чи ДБН.

5) Вимога правоохоронних органів.


Розмір штрафів за самочинне будівництво (самобуд).

Легальне будівництво будинків, що відносяться до СС1 або будуються на підставі будівельного паспорту відбувається після реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт. Відсутність зареєстрованого повідомлення призводить до юридичних наслідків, тому об'єкт будівництва вважається САМОБУДОВОЮ. Відповідно збудована самобудова, початок її будівництва, чи експлуатація зумовлює адміністративну відповідальність забудовника, тобто власника земельної ділянки де розташований об'єкт будівництва, згідно статті 96 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, будівництво на підставі будівельного паспорту: гіпотезою частин 1,4,8 (порушення ДБН, будівництво без повідомлення, експлуатація) передбачається відповідальність загальною сумою санкцій, за кожне окреме адміністративне правопорушення, в розмірі 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює в 2019 році  11 900 гривням; на підставі проекту- клас наслідків СС1 за гіпотезою частин 1,5,9 (порушення ДБН, будівництво без повідомлення, експлуатація)передбачається відповідальність загальною сумою санкцій, за кожне окреме адміністративне правопорушення, в розмірі 1300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює в 2019 році  22 100 гривням, додатково сума збільшується на 20 прожиткових мінімумів за Законом 1. Також суми можуть бути збільшені при повторних адміністративних правопорушеннях. Оформлення документів на будинок та державна реєстрація права власності можлива лише після сплати штрафів й усуненні порушень.

 

4.9918032786885 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.99 (305 Votes)