• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Вступ

Ввести в експлуатацію будинок, самобудов клас наслідків яких не перевищує СС1 чи будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорту, проводиться як завершальний етап перед реєстрацією прав власності на об'єкт нерухомості та не потребує отримання сертифікатів й актів завершення будівельних робіт. В якому необхідно правильно заповнити декларацію, інформація про забудовника та земельну ділянку має бути дзеркальною повідомленню про початок будівельних робіт, якщо дані будуть різні, то орган дозвільних процедур може ініціювати відміну реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт та не зареєструє декларацію про введення в експлуатацію індивідуального житлового будинку. Щодо визначеного класу наслідків, типу, виду будинку, земельної ділянки, забудовника- то він має бути таким, як під час розробки будівельного паспорту й поданого повідомлення, в окремих випадках може бути замінений забудовник, з попереднім повідомленням про заміну до органів архітектурно-будівельного контролю. Ведення в експлуатацію будинку можна умовно поділити на дві частини, фактична: зведення будинку з відповідними фасадами, розміщенням на земельній ділянці й юридичну: проведення технічної інвентаризації й подача декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Тому, введення в експлуатацію будинку- це поетапний процес, що включає фактичне зведення будинку у відповідності до проекту або будівельного паспорту й технічна інвентаризація з наступною подачею декларації про готовність об'єкта до експлуатації.


Коли неможливо ввести в експлуатацію.

Інколи введення в експлуатацію є неможливим, стосується це істотних порушень Державних будівельних норм при будівництві, правових обтяжень, перевірок, підготовки документів:

1) Лінії регулювання забудови будинку недопустимо близькі до: червоних ліній, сусідніх будинків.

2) Земельна ділянка під арештом або право власності на яку позбавлене, відчуджене.

3) Триває виїздна перевірка об'єкта будівництва інспекторами Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

4) Не виконані приписи інспекторів, щодо усунення порушень.

5) Подані недостовірні дані, допущені помилки, описки в декларації.

6) Пропущено попередні етапи узаконення будинку.


Будівельна амністія в Україні.

Законодавець, вже як сформоване правило, кожні п'ять років вносить зміни до Закону України ''Про регулювання містобудівної діяльності'', що стосуються будівельної амністії, узаконення індивідуального житлового будинку до 300 кв.м., шляхом спрощеної процедури, тобто лише подачі декларації про введення в експлуатацію самобудови, на підставі технічної інвентаризації з відміткою про технічне обстеження. Забудовникам потрібно попередньо звертатися в місцевий огран містобудування та архітектури, в якому необхідно отримати довідку (лист), що об'єкт не порушує ДБН по місцю розташування, але насправді дані органи не видають такі довідки, якщо немає генерального плану, планувального проекту садівничих, дачних товариств, будь-яке порушення ДБН, навіть не суттєве є підставою для відмови у видачі відповідної довідки. (необхідність даної довідки відмінена з 1 січня 2019 року). Оскільки даним органам цікаво видавати будівельний паспорт, за яким по договору мають сплатити кошти забудовники. Але все ж, залишається ризик йти по амністії, якщо розташування будинку порушує ДБН, оскільки розташування на земельній ділянці будинку буде видно органам ДАБІ в технічному паспорті з відміткою про обстеження, за таких умов інспектор Державного архітектурно- будівельного контролю  прибуде на об'єкт забудови й видасть приписи, якими зобов'яже забудовника змінити розташування будинку чи господарських будівель, якщо ті порушують ДБН, в разі недопущення на земельну ділянку або невиконання приписів- буде виписано штраф. Загалом можна лаконічно окреслити поняття будівельна амністія - це узаконення будинку за скороченою процедурую в конкретних випадках, коло яких чітко передбачене Законом України " Про регулювання містобудівної діяльності".


Як правильно заповнювати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації.

В процесі заповнення декларації про введення в експлуатацію будинку, необхідно бути уважним, наприклад наші виконавці можуть витратити від 3 до 5 годин на заповнення даного документу. При цьому використовуються такі дані:

1. Забудовника, паспорта та індивідуального податкового номеру;

2. Правоустановчих документів на земельну ділянку;

3. Повідомлення про початок будівельних робіт;

4. Державного класифікатора будівництва ДК 018-2000.

Перед подачею декларації про введення в експлуатацію будинку в загальному порядку, потрібно виготовити й подати:

1) Будівельний паспорт або проект будівництва;

2) Подати та зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт в ДАБІ;

3) Провести технічну інвентаризацію будинку (техпаспорт БТІ);

Подається Декларація про готовність об'єкта до експлуатації лише в одному екземплярі  й без додаткових документів.

Щоб ввести в експлуатацію будинок в порядку будівельної амністії необхідно провести технічну інвентаризацію з відміткою про технічне обстеження об'єкта та подати:

а) Звіт про технічне обстеження будинку;

б) Один примірник декларації;

в) Нотаріально завірені копії документів на земельну ділянку;

г) Технічний паспорт.

Важливо зазначити, що бланк декларації заборонено редагувати й робити будь-які виправлення в поданій інформації.


Декларація про ввід в експлуатацію приватного будинку розглядається органом ДАБІ протягом 15 днів з урахуванням подачі в ЦНАП. Номер реєстрації декларації використовується для реєстрації прав власності на будинок, також підключення до мереж здійснюється на підставі даного документу. Присвоїти поштову адресу можливо виключно після зареєстрованої декларації про введення в експлуатацію будинку та оформити документи на будинок, зареєструвавши право власності.


 

Декларація про введення в експлуатацію
Декларація про введення в експлуатацію http://legalhome.com.ua/ua/
4.9982638888889 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (288 Votes)