• 1

  Description slide 1

 • 2

  Description slide 2

 • 3

  Description slide 3

 • 4

  Description slide 4

Хронологія виникнення кадастрового номеру в Україні розпочалася по місту Київ з 1998 року, розпочали присвоювати відповідні номери кожній новій земельній ділянці, водночас на всій іншій території України поняття кадастрового номеру взагалі не існувало. З 2006 року по всій території країни ввели обов'язковість кадастрового номеру. Переслідувана ціль урядом дуже проста, це контроль, публічність у використанні земель. Окремо в місті Київ було рішення КМДА про автоматичний перехід на нові кадастрові номери, тому земельні ділянки, що були належно оформленні до 2006 року - автоматично перейшли в актуальну нумерацію.

Кожна земельна ділянка, що належним чином оформлена має мати кадастровий номер, який є унікальним порядком чисел та знаків. Присвоєння кадастрового номеру для однієї земельної ділянки відбувається лише один раз й при скасуванні Державної реєстрації не може присвоюватися іншій земельній ділянці. Користуючись землею, кадастрова реєстрація якої відбувалася до 2012 року, земельна ділянка має кадастровий номер невідповідної реєстрації, тому має проходити нову кадастрову реєстрацію. Також відповідно до Земельного кодексу неможливо вчиняти правочини з земельною ділянкою, що немає кадастрового номеру. Тому основним предметом замовлення кадастрового номеру є переоформлення земельної ділянки в зв'язку з укладенням правочину чи веденням будівництва. Водночас при будівництві на першому етапі необхідно встановлювати межі в натурі, щоб точно знати які потрібно робити відступи від сусідніх земельних ділянок, що гармонійно допомагає один одному, в плані замовлення технічної документації для двох справ водночас. Кадастровий номер- це невід'ємна характеристика земельної ділянки, на яку забудовник хоче отримувати планувальну і дозвільну документацію для забудови відповідної земельної ділянки.

Відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" кадастровий номер є лише однією характеристикою земельної ділянки, поряд з:

1. Місцем розташуванням.

2. Описом меж.

3. Площею.

4. Вимірами ліній по периметру.

5. Координатами поворотних точок меж.

6. Даними про прив'язку поворотних точок до різного роду мереж.

7. Цільовим призначенням, що включає категорію землі й вид використання.

8. Складом угідь.

9. Обмеженнями в використанні.

10. Нормативною грошовою оцінкою.

11. Інформацією про землевпорядну документацію, на підставі якої встановлюється інформація про земельну ділянку.

Відсутність кадастрового номеру в земельної ділянки створює стан справ, за яким земля не є повноцінний об'єктом цивільних прав, хоча власник володіє й фактично користується земельною ділянкою, але розпоряджатися не може, тобто не може відчуджувати за правочинами, наприклад дарувати, продавати, міняти, здавати в оренду, проводити будівництво. Окремо зауважуємо, що кадастровий номер земельної ділянки безпереривно пов'язаний з вище зазначеними характеристиками, в першу чергу з цільовим призначенням. Цільове призначення земельної ділянки включає в себе лише одну категорію земель, яка відвідає містобудівній документації, тобто плану зонування території, й декілька видів використання в межах категорії земель, що в сукупності і є цільовим призначенням. Наприклад в місті Київ в межах населеного пункту є садові товариства, які мають земельні ділянки з багатьма видами використання, але якщо хоча б один вид використання дозволяє проводити будівництво, то це дозволено, незважаючи на інші види, які це не передбачають.

Також варто підкреслити, що земельна ділянка немає адреси й в принципі не може її отримати, місцем розташування є адміністративно-територіальна одиниця й координати поворотних точок. За Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" адресу можуть отримати лише будівлі, в два етапи: під час будівництва- будівельну адресу, після введення в експлуатацію - поштову адресу. 

Згідно Закону України "Про землеустрій" присвоєння кадастрового номеру відбувається на основі технічної документації під назвою - встановлення меж в натурі. Розробка й реєстрація якої відбувається протягом 1 місяця.

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)